Možnosti v okolí

Vranov nad Dyjí a okolí skýtá mnoho možností jak aktivně, nebo relaxačně strávit volný čas. Pokud máte k dispozici automobil, není problém se kdykoliv a kamkoliv dopravit, pokud ne můžete si zapůjčit kolo a nebo využít služeb hromadné dopravy.

Wellness centrum VZ Dyje na vranovské přehradě

Hotel Vranov VZ Dyje nabízí relaxační pobyty nebo aktivní dovolenou. Bez ohledu na rozmary počasí strávíte Vaši dovolenou v překrásné přírodě Jižní Moravy naplněnou relaxací, sportem s možností využití našich wellness služeb.

Nabízíme Vám širokou škálu wellness a sportovního vyžití, které Vám jistě pomůže načerpat energii a zregenerovat své tělesné a duševní síly. Pro Vaši dokonalou pohodu a spokojenost se můžete občerstvit v recepci wellness centra, případně Vás rádi pozveme do naší restaurace.
K dispozici je následující: sauna, infrasauna, whirlpool, masáže, přístrojová masáž Lymfoven, solárium, posilovna, squash. Více informací na stránkách Hotel Vranov VZ Dyje.


Termální lázně Laa an der Thaya

Termální lázně Laa an der Thaya

60 000 m² pro odpočinek za každého počasí: termální bazény (teplota vody 34-36°C, podvodní masáže, světelné efekty a podvodní hudba), Dětský svět (bazén a skluzavka pro nejmenší, animace pro větší děti, tobogán), Svět saunování (sauna, parní lázně, whirlpool, odpočinkové zóny). Venkovní část areálu je využívána jako letní koupaliště (teplota vody 22-26°C, lehátka a slunečníky, aquaaerobic, plážový volejbal).

Městská plovárna Louka – Znojmo

Městská plovárna Louka – Znojmo

Aquapark nabízí kondiční a rekreační bazény (teplota vody 26°C), ostrov s proudovým kanálem, vodní atrakce, skluzavky, tobogán, hřiště pro plážový volejbal, míčové hry, streetball, stolní tenis, dětské brouzdaliště, hřiště s prolézačkami a pískoviště.

Koupaliště Pohoda – Únanov

Koupaliště Pohoda – Únanov

Moderní rekreační areál zahrnuje plavecký a rekreační bazén, brouzdaliště pro děti, skluzavky, tobogán a další vodní atrakce (vodní jeskyně, masážní lůžka, divoký kanál), hřiště pro plážový volejbal, míčové hry, stolní tenis, ruské kuželky, petanque, tenisové kurty.

Koňská stáj Podmyče

Stáj poskytuje zájemcům ježdění na koních plemene appaloosa. Koně appaloosa jsou plemenem, které pochází od amerických indiánů. Plemeno je známé svou dobrou ovladatelností a učenlivostí. Koně jsou vhodní i pro děti a začátečníky, protože tito koníci jsou hodní a dobromyslní. Koňská stáj Podmyče zájemcům nabízí: vožení dětí na koních s odborným dohledem, základní výuku jízdy na koních pro děti i dospělé, vyjížďky na koních do přírody v okolí Vranova nad Dyjí a NP Podyjí.
Více na vranov.info/kone/.

Appaloosa Ranč Lažínky

V současné době je na ranči stáj s 30 vnitřními boxy, která slouží v brzkém jarním období k porodům, dále dřevěné sezónní stáje pro ostatní koně a oddělené venkovní stáje pro hřebce a plemeníky. V současnosti tvoří stádo průběžně 60 koní, z toho 4 plemeníci, 30 chovných klisen a zbytek koně všech věkových kategorií. Více na www.appaloosalazinky.cz.

Sportovně kulturní centrum Sýpka Jevišovice

Sportovně kulturní centrum Sýpka Jevišovice

Široká nabídka aktivit pod jednou střechou: bowling (2 dráhy), kulečník, kuželky, fotbálek a šipky, relaxační a wellness zóna (bazén s teplotou vody 27-28 °C, vířivka, vodní a vzduchové hřiby, podvodní masážní lavice, sauna, perličkové koupele a masáže).

Státní hrad Bítov

Státní hrad Bítov

Státní hrad Bítov se nachází nad soutokem Dyje a Želetavky asi třináct kilometrů severozápadně od Vranova. Tento původně královský hrad je poprvé připomínán po roce 1060 jako jeden z prvních strážních hradů na jižní hranici českého státu. Hrad je veřejnosti přístupný v hlavní turistické sezóně od května do září s výjimkou pondělí, navíc v dubnu a říjnu o sobotách, nedělích a svátcích.

Cornštejn

Cornštejn

Cornštejn je zříceninou rozsáhlého hradu z první poloviny 14. století. Leží asi devět kilometrů západně od Vranova. Od konce 16. století je již uváděn jako pustý. Chátrající zřícenina byla v sedmdesátých letech minulého století staticky zajištěna. V současné době je zpřístupněna veřejnosti, a to denně, ale zpravidla jen v červenci a srpnu.

Nový Hrádek u Lukova

Nový Hrádek u Lukova

Nový Hrádek u Lukova je národní kulturní památka. Nachází se asi 14 km východně od Vranova. Je tvořen dvěma objekty – starší lucemburskou stavbou s dvojitým oválným prstencem hradebních zdí a předním hradem, který vznikl z původního předsunutého opevnění. V období třicetileté války byl dobyt, pobořen a opuštěn vrchností. Od roku 1992 je opět přístupný veřejnosti.

Čížov

Čížov

Čížov je malá obec osm kilometrů východně od Vranova s dochovanou vesnickou architekturou a kaplí Panny Marie Bolestné z roku 1756. Na konci obce je situováno návštěvnické středisko správy Národního parku Podyjí se stálou expozicí o přírodě parku a informační kanceláří. V jeho blízkosti je zachována část hraniční linie drátěných zátarasů – tzv. železné opony.

Další užitečné odkazy a tipy na výlet: